• Home |
  • Program „Mój Prąd 6.0” – Wszystko, co Musisz Wiedzieć

Program „Mój Prąd 6.0” – Wszystko, co Musisz Wiedzieć

mój prąd 6.0

Czy zastanawiałeś się, jak w 2024 roku wyglądać będzie wsparcie dla osób inwestujących w fotowoltaikę? Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat nadchodzącej edycji programu „Mój Prąd 6.0”.

Czy będzie „Mój Prąd 6.0”?

Tak, kontynuacja programu została zapowiedziana. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii (OZE), Ministerstwo Klimatu i Środowiska wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) potwierdziło uruchomienie szóstej edycji programu „Mój Prąd”.

Ile dotacji przewidziano w „Mój Prąd 6.0”?

Szczegółowe informacje na temat wysokości dotacji zostaną ogłoszone przed startem programu. W poprzednich edycjach beneficjenci mogli liczyć na zwrot do 50% kosztów inwestycji, z różnymi kwotami dotacji w zależności od rodzaju zgłaszanej instalacji. W kontekście zapowiedzi, możemy spodziewać się, że również w tej edycji dofinansowanie będzie atrakcyjne, szczególnie z naciskiem na magazyny energii.

Od kiedy „Mój Prąd 6.0”? Kiedy rusza program?

Start szóstej edycji programu „Mój Prąd” planowany jest „na przestrzeni mniej więcej kilku tygodni” od ogłoszenia przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, co sugeruje szybkie uruchomienie środków na 2024 rok.

Dla kogo „Mój Prąd 6.0”?

Program „Mój Prąd” tradycyjnie kierowany jest do gospodarstw domowych zainteresowanych instalacją systemów fotowoltaicznych. Wszystko wskazuje na to, że również w szóstej edycji program będzie otwarty dla szerokiego grona beneficjentów, z dodatkowym akcentem na wspieranie magazynów energii.

Co nowego w „Mój Prąd 6.0”?

Zmiany w programie dotyczyć będą przede wszystkim zasad dofinansowania. Choć szczegółowe informacje są jeszcze nieznane, Paulina Henning-Kloska, szefowa resortu klimatu, zapowiedziała nowe możliwości dla gospodarstw domowych i wsparcie dla magazynów energii, które będą wspierały zarówno sieci, jak i poszczególne domostwa. Jest to szczególnie istotne w kontekście wprowadzenia systemu net-billing i rozliczeń godzinowych za energię, co czyni inwestycje w magazyny energii jeszcze bardziej opłacalnymi.

Podsumowanie

Program „Mój Prąd 6.0” zapowiada się jako kolejny krok w kierunku zwiększenia udziału OZE w polskim miksie energetycznym. Dzięki dofinansowaniu instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii, program nie tylko umożliwi gospodarstwom domowym obniżenie rachunków za prąd, ale także przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego i ochrony środowiska. Zachęcamy do śledzenia ogłoszeń i przygotowania się do skorzystania z tej wyjątkowej okazji do inwestycji w zieloną energię.

Leave A Comment

Fields (*) Mark are Required