Projektujemy instalacje kompleksowo, doradzamy i dobieramy właściwą instalację fotowoltaiczną do Twojej pompy ciepła tak aby Twoje rachunki za energię były bliskie zera.

Mieszkasz w Krośnie, Jaśle, Frysztaku bądź Dukli i szukasz taniego, energooszczędnego rozwiązania dla ogrzewania domu? Trafiłeś więc we właściwe miejsce!

Świadczymy kompleksowe instalacje, dzięki którym zyskasz komfort, oszczędność pieniędzy podczas budowy domu, niższe rachunki oraz szybki zwrot inwestycji.

Pompy ciepła Krosno, Jasło

Niezawodność i duże oszczędności

Bosch Termotechnika oferuje pompy ciepła dla dowolnych warunków zamieszkania i dowolnych potrzeb związanych z komfortem ogrzewania. Nasz asortyment jest tak różnorodny, jak różnorodne są życzenia naszych Klientów.

Najczystsze, najpewniejsze i najbardziej niezawodne źródła ciepła znajdują się w bezpośrednim otoczeniu domu. Korzystaj z gruntu i powietrza oraz zalet technologii pomp ciepła Compress marki Bosch.

Powietrzne pompy ciepła

Powietrzne pompy ciepła

Niezawodność i duże oszczędności

Więcej >

Gruntowe pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła

Niezawodne ogrzewanie i wysoka efektywność

Więcej >

Pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej

Pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej

Komfort i ochrona środowiska naturalnego

Więcej >

Jak działa powietrzna pompa ciepła – co trzeba wiedzieć, żeby dobrze wybrać?

Powietrzna pompa ciepła jest najmniej kłopotliwa. Jak działa? Do pozyskiwania ciepła nie potrzebuje żadnej zewnętrznej instalacji. Powietrze z otoczenia jest zasysane do wnętrza urządzenia przez wentylator i bezpośrednio omywa parownik, oddając ciepło czynnikowi roboczemu krążącemu w obiegu wewnętrznym pompy.

Decydując się na budowę domu, prędzej czy później na etapie realizacji projektu budowlanego trzeba podjąć decyzję – czym ogrzewać dom? Od kilku lat coraz większym zainteresowaniem cieszą się powietrzne pompy ciepła. Co musimy wiedzieć przed wyborem pompy ciepła, jak przygotować kotłownię pod jej wykonanie, na jakie kwestie wykonawcze warto zwrócić uwagę? Jak działa powietrzna pompa ciepła?

Powietrzna pompa ciepła a standard budownictwa energooszczędnego

Powietrzne pompy ciepła są rozwiązaniem wpisującym się w nowe standardy budownictwa energooszczędnego oraz w nowe przepisy prawne w zakresie wyboru źródła ciepła. Duże zmiany w tym zakresie wprowadziły nowe warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, które weszły w życie 1 stycznia 2021 r. Wymogi te, szczególnie dotyczące wskaźnika nieodnawialnej energii pierwotnej EP, wymuszają na inwestorach wykorzystywanie w możliwie dużym stopniu energii ze źródeł odnawialnych w nowo projektowanych budynkach. Wybierając pompę ciepłą do ogrzewania domu nie musimy się martwić, że taka decyzja zostanie zakwestionowana na etapie ubiegania się o wydanie pozwolenia na budowę, a może tak być, gdy wybierzemy kocioł na ekogroszek, ogrzewanie elektryczne czy gaz ziemny. Wówczas, aby spełnić wymagania w zakresie spełnienie wskaźnika energii pierwotnej Ep, musimy dodatkowo zaprojektować w budynku instalację pozwalającą wykorzystywać energię ze źródeł odnawialnych – kolektory słoneczne, fotowoltaikę – lub wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Wróćmy jednak do pomp ciepła i zastanówmy się, dlaczego ogrzewanie pompą ciepła się opłaca? Przyjrzyjmy się najpierw, jak działa powietrzna pompa ciepła.

Jak działa powietrzna pompa ciepła?

Pompa ciepła często nazywana jest urządzeniem ekologicznym. Rzeczywiście, nie emituje do środowiska zanieczyszczeń, a wykorzystywane przez nią ciepło to w istocie energia promieniowania słonecznego zgromadzona w gruncie, wodzie lub powietrzu. W miejscu, w którym pracuje pompa, nie dochodzi do degradacji środowiska. Osiągnięcie temperatury wody grzewczej w instalacji na poziomie nawet 60ºC jest możliwe dzięki przemianom termodynamicznym czynnika chłodniczego w układzie chłodniczym pompy ciepła, które zachodzą dzięki zastosowaniu w nim parownika, sprężarki, skraplacza i zaworu rozprężnego. Obieg ten ma swoje ograniczenia, dlatego w skrajnych warunkach, gdy na zewnątrz jest -20 czy nawet -25oC, pracę powietrznej pompy ciepła będzie wspomagać dodatkowo wbudowana grzałka elektryczna lub szczytowe źródło ciepła (ten wątek rozwiniemy w dalszej części artykułu).

Dlaczego warto wybrać powietrzną pompę ciepła?

Najłatwiejszym do wykonania i najmniej kosztownym w ujęciu jest wykorzystanie powietrza zewnętrznego jako dolnego źródła dla pompy ciepła. Jest ono dostępne praktycznie dla każdej inwestycji projektowej, dlatego to rozwiązanie cieszy się największą popularnością w segmencie pomp ciepła. Instalacja powietrznej pompy ciepła jest mało kłopotliwa, wymaga wykonania specjalnego postumentu, na którym wykonuje się agregat zewnętrzny pompy ciepła oraz montuje się specjalne orurowanie chłodnicze do jednostki wewnętrznej, zlokalizowanej np. w kotłowni. Dzięki czemu bez znacznych przeróbek w instalacji możemy zastosować powietrzne pompy ciepła w istniejących obiektach, zwłaszcza wśród tych – wykorzystujących instalację grzejnikową.

Obecnie na rynku znajdziemy powietrzne pompy ciepła, które bez problemu radzą sobie z uzyskaniem parametru wody grzewczej rzędu 60ºC – zwłaszcza przy niskich temperaturach powietrza zewnętrznego rzędu -25ºC.

Ogrzewanie pompą ciepła podkarpackie

Szybki kontakt:

Fotowoltaika tel:+48691215642

Pompy ciepła tel:+48729855555

e-mail: handel.polchlopek@gmail.com

5/5 - (11 votes)